Apak Un Fabrikaları San. A.Ş.
1974 yılında Bursa'ya bağlı Yenişehir'de Kerim APAK ve ortakları adı altında faaliyete geçmiştir. Şu anda günlük 120 ton kapasiteye sahip olan fabrika 04.11.1980 tarihinde şirket olmuştur. Şu anda 11 ortağı olan şirketin 3 ortağı İstanbul'da, diğer 8 ortağı Yenişehir ve civarında ikamet etmektedir.
          Ortaklardan Genel Müdür Sn. Emin YAŞAR hariç hepsinin şirket dışında çeşitli uğraşları vardır. Şirket bölgenin ilklerinden olup ürettiği mamullerin kalitesi açısından hep önde koşmaktadır. Bölge çiftçisini en güzel anlayan ve onların sorunlarını çözme konusunda en fazla çabayı sarfeden şirket her zaman takdir toplamıştır. Müşteri potansiyeli çok geniş olan şirketin müstahsil müşterisi 3000 civarında olup, toptancı ve irili ufaklı zahireci potansiyeli yaklaşık 250 civarındadır. Bölge ekonomisine büyük bir katkı sağlayan şirket bünyesinde 35 civarında personel çalışmakta olup, bunların 2'si mühendis, 3'ü üniversite mezunu, 3'ü lise mezunu ve diğer elemanları da çeşitli okulları bitirmiş kültür seviyesi yüksek bir şirkettir.
          Gelen her hammadde yüksek teknolojiye sahip laboratuarlarında analiz edildikten sonra cinsine ve kalitesine göre depolanır. En kaliteli mamul elde etmek için itina ile çalışılmaktadır. Üretim esnasında çeşitli evrelerden geçirilen buğdaylar hijyenik bir ortamda mamul haline gelmektedir.
          Değerli müşterilerimizin önerileri ve dilekleri her zaman dikkate alınmaktadır.